DNNArticle - Article View

تاریخ ایجاد:دوشنبه 28 آبان 1398
تعداد بازدید: 640
تعداد نظرات ارسالی:0
نویسنده:Admin

بازدید جناب آقای مهندس فتاح ریاست محترم بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از پروژه باز ساخت پلاسکو تهران

جناب آقای مهندس فتاح ریاست محترم بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی صبح پنج شنبه، دوم آبان‌ماه، به همراه نمایندگان شهرداری، نمایندگان کسبه از پروژه ساختمان پلاسکو بازدید کرد. وی در حاشیه بازدید از روند احداث ساختمان پلاسکو در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ساخت این پروژه در اولویت بنیاد مستضعفان است اظهار داشت: همانطور که شاهد هستیم ستون‌ها بالا رفته از خیابان جمهوری قابل مشاهده است و اسکلت 7 طبقه احداث شده است که 5 طبقه آن زیر زمین و دو طبقه بر روی زمین است .


رئیس محترم بنیاد مستضعفان ادامه داد: تا پایان بهمن ماه امسال اسکلت 20 طبقه متشکل از 5 طبقه زیر زمین و 15 طبقه بر روی زمین در مساحت هزارمتری ساخته خواهد شد و پس از آن نما و تاسیسات داخلی انجام می شود. جناب آقای مهندس فتاح با اشاره به زمان تحویل ساختمان پلاسکو به کسبه گفت: تمام منابع مالی تامین است و مشکل در مصالح ساختمانی و ... نداریم و در نیمه دوم سال آینده ساختمان جدید پلاسکو به بهره‌برداری می‌رسد و کسبه در آن مستقر می‌شوند. وی با بیان اینکه در حال حاضر با مجوز شهرداری بر روی این پروژه مشغول به کار هستیم گفت: این پروژه مجوز شورای عالی شهرسازی را دارد و در استانداری، هیات دولت، میراث فرهنگی و سایر نهادهای دولتی مراحل اخذ مجوز را طی کرده است.


رییس محترم بنیاد مستضعفان با اشاره به تاخیر اجرای پروژه گفت: این پروژه دوبار به فراخوان گذاشته شد و در سال 96 یک بار نقشه‌ها و طراحی آن به نهادهای ذیربط و مرتبط داده شد و ما در آن زمان میراث فرهنگی با ارایه مجوز موافقت نکرد و به این دلیل که تمام نقشه ها هنوز طراحی نشده تا کنون جواز کلی برای ساختمان از سوی شهرداری ارایه نشده است. وی افزود: این پروژه در اسفند 97 آغاز شده است که اگر در آن زمان میراث فرهنگی مجوز شروع کار می‌داد می‌توانستیم استارت پروژه در سال 96 بزنیم.


رییس محترم بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه پلاسکو باید به نماد و الگو تبدیل شد گفت: از سختگیری‌های مهندسی و معماری و فنی استقبال می‌کنیم چرا که می‌خواهیم پلاسکو را به یک نماد ملی تبدیل کنیم و باید این ساختمان به زیبایی‌های تهران و خیابان جمهوری اضافه کند . وی درباره همکاری شهرداری با بنیادمستضعفان برای احداث ساختمان جدید پلاسکو گفت: بنیادمستضعفان معاملات کلانی با شهرداری تهران در حوزه املاک دارد و پلاسکو در این میان در اختلافات ملکی ما عددی محسوب نمی‌شود و ما در حال حاضر خوشبختانه مشکلی با شهرداری نداریم و اگر هم موضوعی باشد آن را رفع می‌کنیم.


رئیس محترم بنیاد مستضعفان : باید روشن بگویم که از نظر حقوقی بنیاد مستضعفان نباید تمام هزینه‌ها را برای ساخت ساختمان جدید متقبل می شد اما از آنجایی که در آن زمان شرایط اسفباری پیش آمد بنیاد اعلام کرد که تمام هزینه‌ها را می پذیرد اما طبیعی است سایر نهادها از جمله شهرداری باید بخشی از هزینه ها از جمله هزینه‌های اجتماعی آن را بپردازند . وی با بیان اینکه کسبه منتظر احداث این ساختمان هستند گفت: خوشبختانه در این مدت کسبه از خود صبوری نشان دادند و بزرگواری کردند و اما در حال حاضر بخش عمده دغدغه کسبه پلاسکو حل شده است البته آنها هم در بین خود مسایلی دارند. رییس محترم بنیادمستضعفان تاکید کرد: موضوع مهم این است که در حال حاضر اراضی متعلق به پلاسکو هزار متر است و قطعا نمی‌توانیم این مساحت را بزرگتر کنیم و شهرداری هم برای همین مساحت مجوزهای مورد نیاز را صادر کرده است از سوی دیگر مقررات امروز با مقررات 53 سال گذشته متفاوت است و راه پله‌ها و تعداد آسانسورها افزایش یافته و قطعا این فضاهای مشاعی باعث می ‌شوند که ملک‌ها کمی کوچکتر شوند.


جناب آقای مهندس فتاح از کاهش متراژ غرفه‌های جدید ساختمان پلاسکو خبرداد و گفت: ارتفاع ساختمان ثابت می‌ماند اما به دلیل اینکه بخشی از مساحت به رعایت مقررات اختصاص می‌یابد بنابراین غرفه‌ها و ملک‌ها در ساختمان جدید پلاسکو نسبت به غرفه‌های ساختمان قبلی کمی کوچکتر می‌شود که کسبه این موضوع را قبول کردند و در عوض صاحب مغازه های نوساز می‌شوند. رییس محترم بنیاد مستضعفان تاکید کرد: این موضوع بدون این که کسی مقصر باشد رخ داده است و باید یک همکاری بین کسبه در این موضوع رخ دهد. وی با تاکید بر اینکه یادمان شهدای آتش نشان باید یک معماری فاخر در ساختمان جدید باشد گفت: تمام نهادها و دستگاه‌ها بر روی احداث یادمان شهدای آتش نشان اتفاق نظر داریم و قرار بر این شده است که این یادمان در ورودی ساختمان باشد و توسط نخبه های معماری کشور طراحی شود. بنیاد هم تمام هزینه‌های آن را می‌پردازد. جناب آقای مهندس فتاح با اشاره به نحوه تنظیم قرارداد با مالکان اظهار داشت: کسبه پلاسکو دو دسته هستند اولین دسته در ساختمان شمالی مستقرند که توافق کردند با هزینه خود کسبه نسبت به تعمیر و بازسازی ساختمان اقدام کنند و در این باره هیچ اختلاف نظری وجود ندارد. وی افزود: 300 کسبه هم در ساختمان جنوبی ساختمانی که در حال حاضر در دست ساخت است باید مستقر شوند که این ساختمان توسط بنیاد ( شرکت رامان) در حال ساخت است .


جناب آقای مهندس فتاح با بیان اینکه در حال حاضر عمده کسبه ساختمان شمالی و جنوبی پلاسکو در مجتمع نور مستقر هستند گفت: ما تمام هزینه‌های استقرار کسبه در مجتمع نور را متحمل شده ایم و پس از ساخت پلاسکو کسبه به ساختمان جدید منتقل می شوند. رییس محترم بنیاد مستضعفان تاکید کرد: قرار تعداد واحدها کم شود اما طبیعی است که با توجه به توضیحات داده شده متراژ آنها کمتر شود که کسبه این موضوع را پذیرفته اند. جناب آقای مهندس فتاح در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا قرار است از کسبه مابه التفاوتی برای واحدهای جدید پلاسکو اخذ شود گفت: هیچ مابه التفاوتی از کسبه نمی‌گیریم و بنیاد مستضعفان به عنوان یک فعال حکومتی پذیرفته است که تمام هزینه‌ها را بپردازد. وی تاکید کرد: بنیاد مستضعفان به تنهایی بدون مشارکت هیچ دستگاهی تمام هزینه‌ها را پرداخت کرده و صددرصد قرار نیست پس از تحویل واحدها پولی از کسبه بگیریم.وی در حاشیه بازدید از روند احداث ساختمان پلاسکو در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ساخت این پروژه در اولویت بنیاد مستضعفان است اظهار داشت: همانطور که شاهد هستیم ستون‌ها بالا رفته از خیابان جمهوری قابل مشاهده است و اسکلت 7 طبقه احداث شده است که 5 طبقه آن زیر زمین و دو طبقه بر روی زمین است .
print
Top
دی ان ان evoq